Okręg nr 7 – Korwinów

DSCF0121 a

Mariola Drewniak

O mnie
Drodzy mieszkańcy Korwinowa, nazywam się Mariola Drewniak. Mam 52 lata i mieszkam w Korwinowie razem z mężem Wojciechem, z którym wspólnie prowadzimy gospodarstwo rolne. Mam dwójkę wspaniałych synów i cudownego, 2-letniego wnuczka o imieniu Maksymilian. Całe życie mieszkam w Korwinowie, tutaj też uczęszczałam do pobliskiej szkoły podstawowej w Słowiku. Ukończyłam Liceum Ekonomiczne w Częstochowie z tytułem technik ekonomista. Obecnie jestem pracownikiem firmy Bocar, która dając zatrudnienie wielu osobom aktywnie dba o mieszkańców gminy i ich interesy. W przeszłości pracowałam również w Urzędzie Gminy Poczesna, gdzie nabyłam wiele umiejętności przydatnych na stanowisku radnej. Jestem osobą komunikatywną, łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi i zawsze chętnie służę pomocą. Lubię nowe wyzwania i właśnie dlatego postanowiłam kandydować na radną.

 

Dlaczego chce kandydować?
Jako rodowita mieszkanka Korwinowa zdążyłam zauważyć wiele plusów i minusów naszej gminy. Niestety, mimo członkostwa w Unii Europejskiej, w dzisiejszych czasach mniejszym miejscowościom coraz trudniej jest się rozwijać. Z tego powodu doszłam do wniosku, że należy podjąć aktywne działania w celu zmiany tego stanu rzeczy. Chciałabym, aby Korwinów był miejscem przyjaznym zarówno dla osób mieszkających tutaj całe życie, jak i tych które planują się dopiero osiedlić z dala od zgiełku miasta.

 

Co chcę zmienić?

Widząc zastój w rozwoju Korwinowa, uważam że samorząd powinien dążyć do wprowadzenia następujących zmian:

  • Budowa drogi od ulicy Okólnej do stacji PKP. Droga ta nie była remontowana od wielu lat, przez co jej stan techniczny jest bardzo zły. Wzdłuż jezdni nie ma chodników, a przystanki autobusowe ustawione są w nieodpowiednich miejscach dla pieszych. Co więcej, osoby zmotoryzowane, chcące skorzystać z usług PKP nie mają możliwości bezpiecznego zaparkowania pojazdu w pobliżu peronu.
  • Budowa miejsc przeznaczonych dla dzieci. W Korwinowie brakuje placy zabaw oraz przestrzeni, gdzie najmłodsi mogliby aktywnie spędzać czas. Mimo niewielkiej powierzchni, Korwinów z dnia na dzień zyskuje coraz więcej nowych mieszkańców, zwłaszcza młodych małżeństw z dziećmi. Biorąc przykład z większych miast i sąsiednich gmin, w ferie zimowe i wakacje, z pomocą urzędu gminy, można zorganizować sezonowe atrakcje takie jak lodowisko czy kino letnie, które z pewnością przyciągnęłyby dużą ilość osób przyjezdnych. Dzięki temu Korwinów mógłby się stać celem wizyt turystycznych i weekendowych.
  • Budowa ścieżek rowerowych. Obecnie rowerzyści nie mają możliwości bezpiecznego poruszania się po terenie Korwinowa, który powinien być przyjazny zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.
  • Budowa kanalizacji, która jest jedyną częścią infrastruktury, której brakuje w Koriwnowie.
  • Zniesienie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na terenie gminy znajduje się wysypisko śmieci, dzięki któremu utylizowane są odpady z wielu części województwa.
  • Zorganizowanie ośnieżania ulicy Okólnej w taki sposób, aby zarówno kierowcy jak i piesi mogli bez problemu korzystać z jezdni i chodnika. Obecnie w czasie zimy śnieg zrzucany jest na trotuary, przez co mieszkańcy mają problemy z poruszaniem się po przestrzeni publicznej.
  • Przywrócenie lekarzy specjalistów w Ośrodku Zdrowia we Wrzosowej. Obecnie mieszkańcy Korwinowa zmuszeni są do odbywania wizyt w Poczesnej lub Kamienicy Polskiej.